Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).

STRONA DOMOWA > Mandala Charakterów

Opis

Data utworzenia: 17:13, 23-11-2013

Witam w części opisującej „Mandalę Charakterów.”


Na tej stronie internetowej po lewej stronie w menu „OPIS” znajdują się takie zakładki jak:

  • Historia tworzenia,
  • Konstrukcja,
  • Aktualizacje,
  • Porównanie z innymi systemami.

Jeśli chodzi o zakładkę „Historia tworzenia”, to znajduje się na niej rozdział mówiący o historii powstania i o kolejnych etapach tworzenia „Mandali Charakterów”. Rozdział ten prawdopodobnie będzie ciekawy między innymi dla osób, które znają już jakiś inny system (lub inne systemy) opisujące ludzkie charaktery i mogą być zainteresowani w jaki sposób doszło do powstania tej Mandali. Osoby zaś które nie znają jeszcze żadnego systemu osobowości, mogą przy okazji, poznawania Mandali uzyskać wiele informacji o innych systemach, gdyż Mandala ta, jest połączeniem w jedno trzech starych i najbardziej uznanych teorii osobowości, czyli: systemu starożytnego, enneagramu i typów psychologicznych Carla Gustava Junga. W Mandali występują też elementy późniejszych naukowych teorii osobowości, będących rozwinięciem systemu starożytnego (głównie osobowości wg Jürgena Eysencka) i typów psychologicznych Junga (przede wszystkim: MBTI®, MTR-i™ i Socjonika).


Rozdział „Historia tworzenia” jest dosyć długi i momentami może on być trudny i mało ciekawy dla osób, które zaczynają interesować się tematem charakterów człowieka. W takiej sytuacji prawdopodobnie łatwiej i ciekawiej będzie rozpocząć poznawanie naszej Mandali Charakterów od zakładki - „Konstrukcja”.


W zakładce - „Konstrukcja”, znajdziemy ogólny opis „Mandali Charakterów” i jej poszczególnych elementów.


W kolejnej zakładce - „Aktualizacje”, umieszczane są artykuły opisujące dalszy rozwój „Mandali Charakterów”.


Zakładka - „Porównanie z innymi systemami” zawiera porównania „Mandali Charakterów” do kilku innych teorii opisujących ludzkie charaktery. Można się tu dowiedzieć, jakie różnice i podobieństwa ma Mandala w porównaniu innymi teoriami osobowości

.

Zapraszam więc do świata „Mandali Charakterów”.Jacek Błach

Następny artykuł >